Anasayfa

Hakkımızda

Özgeçmiş Yayınlar Kitaplar HİS TAFISA

İletişim

Ziyaretçi Defteri
 

Kategoriler

Son Girilenler

 
 

Spor ve Turizm Temalı İlk Uluslararası Kongre

12 Kasım 2009 Perşembe : 01:43

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu'nun 2009 Yılı Faaliyetleri Arasında Yer Alan Uluslararası Herkes İçin Spor ve Spor Turizmi Kongresi 5-8 Kasım Tarihleri Arasında Antalya'nın Kemer İlçesinde Yapıldı.

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu'nun 2009 Yılı Faaliyetleri Arasında Yer Alan Uluslararası Herkes İçin Spor ve Spor Turizmi Kongresi 5-8 Kasım Tarihleri Arasında Antalya'nın Kemer İlçesinde Yapıldı.

Spor ve turizm temalarını içeren ilk uluslararası kongre olma özelliğini taşıyan organizasyon, Uluslararası Herkes İçin Spor ve Fitness Federasyonu'nun (TAFISA) himayesinde gerçekleşti.
 
Spor, eğitim ve basın dünyasının tanınmış isimlerinin yer aldığı kongrede, dört gün boyunca Herkes İçin Spor ve Spor Turizmi konuları tartışıldı. Düzenlenen panellerde siyaset, bilim, spor ve ticaret dünyasının önemli isimleri bir araya gelerek can alıcı konuları tartıştı.

Açılış konuşmasında; Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba, 101 ilçede hazır sahalar kurulacağını ve halkın spor yapma imkânının artırılacağını söyledi.

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Uluslararası Herkes İçin Spor ve Spor Turizmi Kongresi, Kemer’de  bulunan Rose Residence Beach Otelde başladı.

Yerli ve yabancı 500 kişinin katıldığı Kongrenin açılışında konuşan Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba, sağlığın insanların yaşam biçimiyle doğru orantılı olduğunu söyledi. Bazı hastalıklara bakıldığında, sebep sonuç ilişkilerinin temelinde, sağlıklı yaşam kuralları ile birlikte doğru spor ve egzersizin yapılmamasının yattığını vurgulayan Zorba, bu yüzden herkes için sporun yeni sloganının 6'dan 87'ye kadar spor ve egzersiz olduğunu bildirdi.

Hedeflerinin, her yaştaki insanın yaşam kalitesini artırmak, çocukluk çağından itibaren doğru beslenme, vücudunu doğru kullanma, doğru yaşam felsefesini benimsemeleri olduğuna işaret eden Zorba, insanlara, sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durma, daima aktif yaşam tarzını benimseme, aile ve toplum ile uyum içinde olma gibi değerler kazandırmaya çalıştıklarını belirtti.

Yaşam tarzını hareket, egzersiz veya sporda bilinçlenme üzerine kurmamış ülkelerin olimpiyatlara aday gösterilmesinin zorlaşacağını vurgulayan Zorba, şöyle konuştu: ''Olimpiyatlardan çok önce halka sporu sevdirme ve olimpizm aşkı kazandırma hedeflenmiştir. Gerçekte de sağlıklı yaşam felsefesi benimsenmeden, olimpiyatlardan bahsetmek mümkün değildir.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin, Olimpiyat oyunları ev sahipliği yapmak isteyen kentlerin seçilmesi aşamasında istediği koşullardan biri de, eğitim ve sporun olimpiyata aday kentte üst düzey ulaşması ve spor kültürünün yaygınlaşmasıdır.''

Spor turizmi kavramının dünya literatürüne girişinin henüz yeni olduğunu anlatan Erdal Zorba, Türkiye'de ilk kez, uluslararası boyutta herkes için sağlık ve spor turizmi kongresi yapıldığına dikkati çekti. Zorba, gelecekte şenlik ve etkinliklere hız vermek istediklerini belirterek, ''İlki Kemer'de kurulan, herkese spor yaptırma düşüncesi ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül'ün destekleriyle 101 ilçede hazır sahalar kurulacak ve halkın spor yapma imkanı artırılacak'' dedi.

 

 

Toplam Okunma 3579

Safya Başı

Toplam () adet  yorum eklenmiştir.

Yorumların Tamamı İçin Tıklayınız.

Bu Kategorideki Diğer Başlıklar

Spor ve Turizm Temalı İlk Uluslararası Kongre
Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu'nun 2009 Yılı Faaliyetleri Arasında Yer Alan Uluslararası Herke
Prof.Dr.Erdal ZORBA TÜYAP Spor 2009 Fuarı'ndaydı
Bu yıl 14.’sü düzenlenen Spor Fuarı, İstanbul Beylikdüzü TÜYAP’ta 17-20 Aralık tarihleri arasında ge
Bauer: 'Türkiye İşçi Sporlarıyla Tanışmalı'
Uluslararası İşçi Sporları Konfederasyonu Başkanı (CSIT) Haralt Bauer Baws, verimli bir çalışma haya
Spor ve Turizm Temalı İlk Uluslararası Kongre
Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu'nun 2009 Yılı Faaliyetleri Arasında Yer Alan Uluslararası Herke
Farklı Disiplinler Gözü İle Spor Kültürü Semineri

Obeziteye Karşı Spor Etkinliği

Türkiye' de ilk Wellness Antrönörlük Kursu

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ziyareti

Şampiyon boksörlere bir destekte HİS'ten

AOÇ Kuruluş Şenlikleri Renkli Geçti

Mini Voleybol Şenliği'ne HİS Damgasını Vurdu

HİS Başkanı Prof.Dr. Erdal ZOBA Muğla’da

Kastamonu'da Halk Yürüyüşü ve Spor Şenliği

Kocaeli'de Spor Şenliği Düzenlendi

Başkan Zorba; İl Müdürleri toplantısına katıldı

Antalya’da il temsilcileri toplantısı yapıldı

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ziyareti

Bulgaristan Ziyaretleri Tamamlandı

Prof. Dr. Erdal ZORBA Federasyon Başkanı Seçildi