Anasayfa

Hakkımızda

Özgeçmiş Yayınlar Kitaplar HİS TAFISA

İletişim

Ziyaretçi Defteri
 

Kategoriler

Son Girilenler

 
 

Güçlü, Dinamik, Özgüveni Olan Bir Ülke

05 Kasım 2009 Perşembe : 01:37

IOC üyesi ve TAFISA Genel Sekreteri Wolfgang Baumann, Türkiye’nin olimpiyatlara ev sahipliği için ısrarını sürdürmesini söyledi.

IOC üyesi ve TAFISA Genel Sekreteri Wolfgang Baumann, Türkiye’nin olimpiyatlara ev sahipliği için ısrarını sürdürmesini söyledi.

GSGM BASIN- Antalya’nın Kemer ilçesinde devam eden ve Herkes İçin Spor ve Spor Turizmi kongresine katılan Uluslar arası Herkes İçin Spor ve Fitness Federasyonu(TAFISA) Genel Sekreteri ve Uluslar arası Olimpiyat Komitesi(IOC) Üyesi Wolfgang Baumann, Türkiye’nin güçlü, dinamik ve özgüveni olan bir ülke olduğunu belirterek sitemize şu açıklamalarda bulundu: “Olimpiyatlar Türkiye’de neden olmasın? Açıkçası Türkiye’nin durumunu net olarak bilmiyorum. Ama şunu biliyorum. Türkiye çok dinamik, ilginç ve güçlü bir ülke. Olimpiyatlara ev sahipliği yapması için hiçbir engel görmüyorum. Yeter ki şartlar yerine gelsin. Kesinlikle şansını denemeli ve bu konuda ısrarını sürdürmelidir”

“ORGANİZASYONDAN ÇOK ETKİLENDİM”

 

Antalya’nın su ve doğa sporları için ideal bir yer olduğunu kaydeden Baumann, Türkiye’nin bu anlamda da büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti. Organizasyondan çok etkilendiğinin altını çizen Baumann, “Açıkçası çok etkilendim. Havaalanından alınışından otele yerleştirilmeme kadar her şey mükemmel yürüdü. Çok profesyonel bir ekibin çalıştığı belli oluyor. Bu organizasyona bakarak Türkiye’nin ileride daha büyük işler yapacağını ve daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacağını tahmin etmek güç değil. Bu kadar iyi bir iş çıkarmak ilerisi için iyi bir işaret. Hedeflerimizden biri de Türkiye’yi TAFISA’nın bir parçası yapmak” dedi.

 

 

ŞİDDETİN PANZEHİRİ, AKTİF DÜNYA

Baumann, kongreye sunduğu bildirgede de kitle sporunun sadece birey için değil toplum içinde faydalı olduğunu, hedefinin toplumu değiştirmek olduğunu belirterek, “TAFISA ‘Aktif Dünya’ başlığı ile yeni bir kavram başlattı. Bu kavramın özü herkes için spor ve fiziksel aktivite(SAPA) şansını arttırmaktır. SAPA’nın evrensel zorluklarla mücadelede başarılı olacağını biliyoruz. Dünyadaki şiddet, terörizm, savaş, kadın-erkek arasındaki fırsat eşitsizliği, çevre sorunları, küresel ısınma, gençlerin yeterli egzersiz yapmaması gibi sorunlar kitle sporuyla bir nebze olsun hafifleyebilir. SAPA’nın hedeflerinden biride bireysel iyileşmenin yanında huzurlu bir toplum oluşturmaktır. SAPA elbette evrensel olarak dünyanın karşı karşıya olduğu problemleri tek başına çözebileceği anlamına gelmez. Ancak; dünyanın daha iyi ve aktif olmasına katkıda bulunabilir” diye konuştu.

Kaynak: GSGM Basın (www.gsgm.gov.tr)

 

 

Toplam Okunma 3568

Safya Başı

Toplam () adet  yorum eklenmiştir.

Yorumların Tamamı İçin Tıklayınız.

Bu Kategorideki Diğer Başlıklar

Erdal Zorba Balkan HİS Federasyonu Başkanlığına seçildi
Balkan HİS Federasyonu 15-16 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da yapılan Genel Kurulunun ardından yeniden
Güçlü, Dinamik, Özgüveni Olan Bir Ülke
IOC üyesi ve TAFISA Genel Sekreteri Wolfgang Baumann, Türkiye’nin olimpiyatlara ev sahipliği için ıs
Türkiye’de ilk 'Dünya Yürüyüş Günü'
Ağrı Dağı Uluslararası Herkes İçin Spor Şenliği Türkiye Herkes için Spor federasyonu ile Iğdır V
Su Sporları Animasyon sertifika programı görüşmeleri
19 Haziran 2009'da Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu bünyesinde Fransa UCPA, Kültür ve Turizm ba
Kırıkkale ve Adıyaman'da Resmi Ziyaretler
Federasyon başkanımız ve beraberindeki heyet Kırıkkale ve Adıyaman'da başta il valilileri ve belediy

Bartın’da Doğa Yürüyüşü

Geleneksel Oyunlarımız Unutulmamalı

ADÜ ve HİS Aydın Bisiklet Şenliğinde Buluştu

Yaşam Kalitesini Yükseltmede Egzersizin Rolü

1.Dünya Adli Bilimler ve Spor Kogresi sona erdi

1. Dünya Adli Bilimler ve Spor Kongresi