Anasayfa

Hakkımızda

Özgeçmiş Yayınlar Kitaplar HİS TAFISA

İletişim

Ziyaretçi Defteri
 

Kategoriler

Son Girilenler

 
 

Türkiye’de ilk 'Dünya Yürüyüş Günü'

12 Ekim 2009 Pazartesi : 01:13

Ağrı Dağı Uluslararası Herkes İçin Spor Şenliği

Türkiye Herkes için Spor federasyonu ile Iğdır Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği spor şenlikleri, Şehit Mehmet Çavuş anıtından yürüyüş ile başladı.

Ağrı Dağı Uluslararası Herkes İçin Spor Şenliği
 
Türkiye Herkes için Spor federasyonu ile Iğdır Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği spor şenlikleri, Şehit Mehmet Çavuş anıtından yürüyüş ile başladı.

 
 Zübeyde hanım Bulvarında düzenlenen törende konuşan Herkes İçin Spor Federasyonu başkanı Sayın  Prof. Dr. Erdal Zorba “Türkiye’de  ilk defa dünya yürüyüş  gününü Iğdır’da başlattık. Bununla bir tarih yazdık, Herkes için spor federasyonu uluslar arası etkinliğini  ilk defa Iğdır’dan başatmış bulunuyoruz.
 Bunlar gurur verici gelişmelerdir, bu etkinlik çığ gibi büyüyecek Uluslar arası konuma gelecektir. Bunları komşularımızla yapacağız. Iğdır’da yapacağımız uluslar arası herkes için spor sempozyumu ile Iğdır’ı herkes tanıyacak.” dedi.
 
 Programda konuşan İlimiz Valisi Sayın Saim Saffet Karahisarlı; “Bu etkinlikle Iğdır ve Ağrı Dağının Türkiye ve dünyada bir kez daha tanınacağını vurgulayarak
 Iğdır’da bu yürüyüşü başlattık. Bu yürüyüş yurdumuzda dalga, dalga yayılacaktır, bu organizasyonla Iğdır’ımız Ağrı dağımız  tanınacak Ağrı dağında yamaç paraşütü dahil bir çok spor yapılacaktır” dedi.
  
 Etkinliğin son günü  yamaç paraşütü, atlı cirit yarışmaları sonrasında dereceye girenlere ödülleri Zübeyde Hanım bulvarında düzenlenen törenle verildi.
 
 Cirit müsabakasında Erzurum Termal Atlı spor birinci, Erzurum Akıncılar Atlı spor ikinci Erzurum Dadaş Atlı spor, üçüncü ve Manisa Selendi Atlı spor kulübü 4.oldu. Birinci olan kulüp Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
 
 Ayrıca etkinlik kapsamında Küçük Ağrı dağına tırmanan ve bayrağı zirveye diken dağcılar Türk bayrağını Iğdır Valisi Sayın Saim Saffet Karahisarlı'ya takdim ettiler.
 
 Daha sonra İp atlama,Halat çekme,dart,Canlı langırt ,penaltı atışı  turnuvasında  dereceye giren Türkiye Azerbaycan ve İran'dan gelen sporculara ödülleri
 Vali Saim Saffet Karahisarlı, Herkes İçin Spor Federasyonu başkanı , Milli eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Vali Yardımcısı Hacı Uzkuç, İl Emniyet Müdürü, İl Milli eğitim Müdürü, Gençlik ve spor İl Müdürü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri tarafından verildi.
 
 Herkes İçin Spor Federasyonu başkanı  Prof. Dr. Erdal Zorba, dereceye girenlere  geleneksel Türk sporu Matrak'ın oyun aleti matrak hediye etti.
 
 Daha sonra Iğdır, Nahcıvan ve Ankara'dan gelen fomget halk dansları gurubu halk oyunları gösterisi sundular Türkü- Şiir-Türkiye Topluluğu ise semazen gösterisinin sunulduğu kapanış galası, okunan şiir ve türkülerle sona erdi.
 

 

 

Toplam Okunma 7055

Safya Başı

Toplam () adet  yorum eklenmiştir.

Yorumların Tamamı İçin Tıklayınız.

Bu Kategorideki Diğer Başlıklar

Erdal Zorba Balkan HİS Federasyonu Başkanlığına seçildi
Balkan HİS Federasyonu 15-16 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da yapılan Genel Kurulunun ardından yeniden
Güçlü, Dinamik, Özgüveni Olan Bir Ülke
IOC üyesi ve TAFISA Genel Sekreteri Wolfgang Baumann, Türkiye’nin olimpiyatlara ev sahipliği için ıs
Türkiye’de ilk 'Dünya Yürüyüş Günü'
Ağrı Dağı Uluslararası Herkes İçin Spor Şenliği Türkiye Herkes için Spor federasyonu ile Iğdır V
Su Sporları Animasyon sertifika programı görüşmeleri
19 Haziran 2009'da Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu bünyesinde Fransa UCPA, Kültür ve Turizm ba
Kırıkkale ve Adıyaman'da Resmi Ziyaretler
Federasyon başkanımız ve beraberindeki heyet Kırıkkale ve Adıyaman'da başta il valilileri ve belediy

Bartın’da Doğa Yürüyüşü

Geleneksel Oyunlarımız Unutulmamalı

ADÜ ve HİS Aydın Bisiklet Şenliğinde Buluştu

Yaşam Kalitesini Yükseltmede Egzersizin Rolü

1.Dünya Adli Bilimler ve Spor Kogresi sona erdi

1. Dünya Adli Bilimler ve Spor Kongresi