Anasayfa

Hakkımızda

Özgeçmiş Yayınlar Kitaplar HİS TAFISA

İletişim

Ziyaretçi Defteri
 

Kategoriler

Son Girilenler

 
 

Kırıkkale ve Adıyaman'da Resmi Ziyaretler

18 Haziran 2009 Perşembe : 00:51

Federasyon başkanımız ve beraberindeki heyet Kırıkkale ve Adıyaman'da başta il valilileri ve belediye başkanları olmak üzere çeşitli resmi ziyaretlerde bulunarak, yapılan faaliyetler, ileri vadeli projeler, her türlü işbirliği konusunda görüşmelerde bulundular.

Federasyon başkanımız ve beraberindeki heyet Kırıkkale ve Adıyaman'da başta il valilileri ve belediye başkanları olmak üzere çeşitli resmi ziyaretlerde bulunarak, yapılan faaliyetler, ileri vadeli projeler, her türlü işbirliği konusunda görüşmelerde bulundular.

Başkan Prof. Dr. Erdal Zorba, başkan vekili Yrd.Doç. Dr. Metin Yaman ve genel koordinatör Dr. Mutlu Türkmen'den oluşan heyet, ilk olarak 3 Haziran 2009 tarihinde Kırıkkale'ye gitti. Kırıkkale'de ilk durak belediye başkanı Veli Korkmaz'ın makamı oldu. Oldukça sıcak bir atmosferde gerçekleşen görüşmede başkan Korkmaz, Kırıkkale'ye son dönemde rekor düzeyde yatırım yapıldığını anlatarak, ilin sessiz sakin büyüyen bir dev olduğunu anlattı. Bu büyüme içerisinde halkın sosyal ve sportif etkinliklere yönlendirilmesinin öneminin de bilincinde olduklarını vurgulayan başkan, bu nedenle her yıl ilde yapılan her türlü yerel ve ulusal faaliyete ekonomik destek sağladıklarını anlattı. Başkan, ayrıca geniş halk kitlelerinin sportif etkinliklere katılımını sağlamak için yeni alanlar oluşturduklarını anlattı. Federasyon başkanımız Erdal Zorba ise, yapılan çalışmaları överek, spora ve sporcuya destek olan başkana teşekkürlerini iletti. HİS federasyonunun Kırıkkale'de her türlü etkinliğe destek sağlamak üzere hazır olduğunu belirten Zorba, Kırıkkale'de spora sağlanan destek açısından örnek bir belediyecilik anlayışı ortaya konulduğunu vurguladı. Aynı zamanda Sağlıklı Kentler Birliği yönetiminde bulunan Veli Korkmaz'a bu çerçevede de ortak çalışmalar teklif etti. Ziyaret sonunda Veli Korkmaz günün anısına başkan Zorba'ya bir plaket takdim etti.

 

Kırıkkale'de ikinci durak ise vali M. Bedrettin Demirer'in makamı oldu. Vali Demirer, heyeti sıcak bir ilgiyle karşıladı. Kırıkkale'nin Ankara'ya yakınlığı ile çeşitli avantajlarının yanı sıra dezavantajlarının da bulunduğunu anlatan vali Demirer, Herkes İçin Spor Federasyonunca yapılacak her türlü etkinliğe destek sağlama sözü verdi. İlgisinden ve destek sözlerinden ötürü kendisine teşekkür eden başkan Zorba, Kırıkkale'de güzel işbirlikleri yapılacağını belirtti. Ziyaret sonunda Zorba, vali Demirer'e federasyon tişört ve eşofmanı hediye etti.

Heyetin son durağı ise üniversite oldu. Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Murat Çakmak'ın sporun içinden gelmesi nedeniyle üniversitede sportif yapılanmaya üst seviyede destek sağladını vurgulayan başkan Zorba, kendisine katkılarından dolayı teşekkür etti.

HİS federasyonu heyeti Kırıkkale'nin ardından 5 Haziran'da Adıyaman'a giderek temaslarda bulundular. Burada yapılan ziyaretlere Gençlik ve Spor İl Müdürü S. Ahmet Bağcı ve il temsilcisi Şefik İnal da iştirak etti.  Heyet ilk ziyaretini vali Ramazan Sodan'a gerçekleştirdi. Ziyarette ilde yürütülen mahalli liglere sağlanan destek ve kurumlar arası olağanüstü uyumlu işbirliğinden çok etkilendiğini anlatan Erdal Zorba, "Bu proje iki yıldır müthiş bir başarı elde etmiş. Türkiye geneline örnek olacak bu projenin gönüllü olarak tanıtımını üstleneceğim. Bu uyumlu çalışma ortamını oluşturduğunuz için size teşükkür ediyorum" dedi. Vali Sodan ise, projenin uygulanmaya konmasından evvel ilde asayiş sorunlarının bulunduğunu ve çok sayıda sokak çocuğu bulunduğunu kaydederek, "Tamamıyla bu projeyle hem asayişi temin ettik hem de sokak çocuklarını kurtardık" dedi.

Adıyaman'da heyet ikinci ziyaretini belediye başkanı M. Necip Büyükaslan'a yaptı. Heyeti sıcak bir ilgiyle karşılayan başkan Büyükaslan, ilde uyumlu bir ortamın ve sükunetin hakim olduğunu ve bunda sporun büyük payı bulunduğunu anlattı. Bu nedenle her türlü spora destek olmaya gayret ettiklerini belirten başkan Büyükaslan, sportif tesisler noktasında ciddi eksiklikler bulunduğunu anlatarak, tesisleşme konusuna öncelikle eğileceklerini belirtti.

Heyetin Adıyaman'da çok olumlu izlenimler edindiğini belirten Zorba, il müdürlüğünün oluşturduğu genç ve dinamik ekibin çok büyük işlere imza attığını ve Adıyaman'ın bölgesel anlamda her yönüyle model bir şehir olduğunu vurguladı. 

 

 

Toplam Okunma 3610

Safya Başı

Toplam () adet  yorum eklenmiştir.

Yorumların Tamamı İçin Tıklayınız.

Bu Kategorideki Diğer Başlıklar

Erdal Zorba Balkan HİS Federasyonu Başkanlığına seçildi
Balkan HİS Federasyonu 15-16 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da yapılan Genel Kurulunun ardından yeniden
Güçlü, Dinamik, Özgüveni Olan Bir Ülke
IOC üyesi ve TAFISA Genel Sekreteri Wolfgang Baumann, Türkiye’nin olimpiyatlara ev sahipliği için ıs
Türkiye’de ilk 'Dünya Yürüyüş Günü'
Ağrı Dağı Uluslararası Herkes İçin Spor Şenliği Türkiye Herkes için Spor federasyonu ile Iğdır V
Su Sporları Animasyon sertifika programı görüşmeleri
19 Haziran 2009'da Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu bünyesinde Fransa UCPA, Kültür ve Turizm ba
Kırıkkale ve Adıyaman'da Resmi Ziyaretler
Federasyon başkanımız ve beraberindeki heyet Kırıkkale ve Adıyaman'da başta il valilileri ve belediy

Bartın’da Doğa Yürüyüşü

Geleneksel Oyunlarımız Unutulmamalı

ADÜ ve HİS Aydın Bisiklet Şenliğinde Buluştu

Yaşam Kalitesini Yükseltmede Egzersizin Rolü

1.Dünya Adli Bilimler ve Spor Kogresi sona erdi

1. Dünya Adli Bilimler ve Spor Kongresi